Kurz sanitáře v nemocnici Mělník

• 18.2.2022

Na počátku doby covidové se naší nemocnici podařilo získat akreditaci na vzdělávání pomocného zdravotnického personálu – Sanitářů. Díky této akreditaci se nemocnice zapojila do projektu Vysoce kvalifikovaný zaměstnanec, který umožňuje zaměstnávat všeobecné sestry z Ukrajiny. Protože však kvalitních zaměstnanců není nikdo dost, došlo k rozhodnutí, využít akreditaci pro rozšíření řad sanitářů a nabídla tak veřejnosti a svým zaměstnancům kurz Sanitář.

Zájemce čeká během necelých 3 měsíců 100 hodin teorie pod záštitou Střední zdravotnické školy a 80 hodin praxe, kterou stráví na odděleních nemocnice Mělník pod vedením kvalifikovaného personálu. Pro nemocnici se takto významně zkrátí doba, po kterou budoucí sanitáři pracují na pozici pomocné síly. Možnost absolvovat kurz přímo v nemocnici může být i důležitým aspektem pro nové zaměstnance, jenž dojíždění do Prahy na kurz, často odrazovalo.

Říká organizátorka kurzu Bc. Linda Zítová, DiS.