DĚTSKÁ NEFROLOGICKÁ A HYPERTENZIOLOGICKÁ AMBULANCE

Obě ambulance vede zkušený pediatr, dětský nefrolog a hypertenziolog Prof. MUDr. Tomáš Seeman,CSc. MBA společně s dětskou sestrou.

Ambulance je otevřena v úterý od 13 – 17 hod v přízemí pavilonu T (porodnice).
Informace o dovolených
Aktuální seznam dovolených naleznete ZDE

Objednání pacientů na konkrétní čas je možné telefonicky na tel.č.: +420 315 639 330 (pouze v ordinačních hodinách )nebo e-mailem na

Nefrologická ambulance

pečuje o děti od narození do 18 let se všemi chronickými onemocněními ledvin a vývodných močových cest, např. hematurie, proteinurie, noční pomočování, recidivující infekce močových cest, hydronefrózy, vezikoureterální reflux, obstrukční uropatie, hypo/dysplázie ledvin, solitární ledvina, cystická onemocnění ledvin, nefrotický syndrom, glomerulonefritidy, tubulopatie, renální hypertenze, geneticky podmíněné nefropatie, chronická ledvinná nedostatečnost do stádia 4.

Samozřejmostí je spolupráce dětské nefrologické ambulance s nefrologickou ambulancí pro dospělé Nemocnice Mělník, zejména při předávání 18 letých pacientů s chronickými onemocněními ledvin.

Hypertenziologická ambulance

se stará o děti s primární formou arteriální hypertenze s i bez obezity, poskytuje komplexní diagnostiku vč. 24 hodinového
ambulantního monitorování krevního tlaku a antihypertenzní léčbu nefarmakologickou i farmakologickou.