Bc. Iveta Burešová

  • Nemocnice Mělník
  • 4.10.2022

Proč jste si vybrala právě obor Domácí péče

Domácí péči jsem si vybrala, protože se mi líbí ta určitá nezávislost. Každou chvíli na jiném místě, v jiném prostředí a nemluvě o různorodé náplni této práce, kdy se nesetkáváme jen s něčím konkrétním. Jde o širokou škálu výkonů. Nelze ji považovat za stereotypní ve slova smyslu, že přijdete v určenou hodinu na oddělení, na kterém jste zavřeni 12 hodin, a čeká vás tam každý den prakticky to samé.

 

Co se Vám na této práci líbí?

 

Celá řada věcí. Určitě především kontakt s lidmi v jejich domácím prostředí, který je vždy osobnější, než v nemocnici nebo v jiných zařízeních. Tato práce mě naučila samostatnosti. Umět se správně a v čas rozhodnout. Mám ráda řízení, tak

že jezdit v jakýchkoliv podmínkám je pro mě výzvou.

Do svého zaměstnání  jsem se zamilovala na tolik,  že každý den vstávám s vědomím, že nemusím do práce, ale jdu

dělat něco, co mě baví a naplňuje.

 

Jak moc důležitá pro pacienty je Vaše pomoc?

Je velmi důležitá. Asi jen zanedbatelné procento klientů by mohlo říci, že mu pobyt v nemocnici nevadí. Takže když je možnost, že klient může být ve svém prostředí s lidmi sobě blízkými, tak si myslím, že je to vlastně nenahraditelné. Naše péče dokáže poskytnout obrovskou škálu zdravotnických úkonů, což je taky obrovskou výhodou.

 

Jak trávíte svůj volný čas?

Není pro mě tolik důležité, jakým způsobem trávím svůj volný čas. Hlavní je mít okolo sebe svoje nejbližší. To je pro mě k nezaplacení a zcela nenahraditelné.

 

Máte nějaké své moto, které Vás provází nejen v práci?

,,Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.´´  (Elbert Hubbard)