Povolení návštěv v nemocnici Mělník

• Nemocnice Mělník
  • 10.6.2021

Povolení návštěv v nemocnici Mělník

Návštěvy pacientů jsou možné každý den v čase od 14:30 – 17:00 hodin.

(Neplatí pro ODLP Podolí)

Podmínkou pro umožnění návštěvy, je prokázání se:

• negativním testemPCR na přítomnost viru SARS-CoV – 2  ne starší než 7 dní
  • negativním antigenním testemna přítomnost viru SARS-CoV –ne starší 72 hodin
  • nebo  certifikátem o ukončeném očkování proti onemocnění COVID-19, kdy od uplynutí první dávky uplynulo 22 dní (v případě jednodávkové vakcíny 14 dní)
  • nebo dokladem o prodělání onemocnění COVID-19 v době ne starší 180 dnů před dnem návštěvy.
  • nebo negativním výsledkem samotestu určeným pro laickou veřejnost. Ten návštěva provede buď na místě svým testem, nebo se prokáže potvrzením o testování ze zaměstnání či školy ne starším 72 hod.

Režimová opatření pro lůžkovou péči:

• Doba návštěvy je omezena maximálně na 20 minut.
  • K pacientovi mohou nejvýše 2 osoby nevykazující symptomy onemocnění covid-19 a to tak, aby na vícelůžkových pokojích nedocházelo ke kumulaci počtu osob.
  • Na infekční oddělení a pracoviště intenzivní péče je návštěva možná pouze po domluvě s ošetřujícím lékařem
  • Návštěva musí mít po celou dobu návštěvy správně nasazený ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa) bez výdechového ventilu třídy FFP2, FFP3, KN 95.
  • Před vstupem na oddělení návštěva provede řádnou dezinfekci rukou.
  • Oddělení zůstávají i nadále uzamčená.
  • U osob v režimu karantény nebo izolace nejsou návštěvy umožněny.
  • Bez omezení jsou povoleny návštěvy u pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění a u pacientů s omezenou svéprávností.

Režimová opatření pro ambulantní péči:

Z důvodu zabránění kumulace pacientů a doprovodů je nutné dodržovat:

• objednávání na čas u plánovaných návštěv,
  • zajištění odstupů v čekárnách,
  • omezení počtu pacientů v čekárnách na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví.

Povolení návštěv

na oddělení dlouhodobé lůžkové péče

Návštěvy pacientů jsou možné každý den v čase od 14:00 – 16:00 hodin.

Podmínkou pro umožnění návštěvy, je prokázání se:

• negativním testemPCR na přítomnost viru SARS-CoV – 2  ne starší než 7 dní
  • negativním antigenním testemna přítomnost viru SARS-CoV –ne starší 72 hodin

Režimová opatření:

• Na recepci dojde k písemné evidenci návštěvy včetně kontroly dokladu viz. výše. (ve víkendovém režimu dojde k zapsání do knihy návštěv a následném prokázání personálu viz výše)
  • Doba návštěvy je omezena maximálně na 20 minut.
  • Návštěva musí mít po celou dobu návštěvy správně nasazenou ochrannou pomůcku chránícími dýchací cesty bez výdechového ventilu třídy FFP2, FFP3, KN 95.
  • Před vstupem na oddělení návštěva provede řádnou dezinfekci rukou.
  • Oddělení zůstávají i nadále uzamčená.
  • U osob v režimu karantény nebo izolace nejsou návštěvy umožněny.

Informace o pacientech i nadále podává ošetřující lékař na základě předchozího telefonického objednání.